.

.

Rawlings Рамен Цвест Службен Лига Baseballs, 12 Count

Rawlings Рамен Цвест Службен Лига Baseballs, 12 Count

DEN 1942.80

Количина на стоки
Това е достапна

Наменета за Младите 14 U бејзбол првенства.Станот шевовите може да постигне поголеми растојанија од воскресна-цвест baseballs.Композитни плута и гума центар.Издржливи полно зрно кожа капак.#1 избор на лиги, тренери, родителите, и играчи во Северна Америка.Создаден специјално за Млади 14 U лиги, Rawlings Рамен Цвест Baseballs се стручно се изградени за да им помогнат на младите спортисти се изврши на највисоко ниво.На трајни средно училиште baseballs нудат композитни плута и гума центар и полно зрно кожа капак.Овие рамна цвест baseballs испорача просек 26-нога зголемување на растојанија кога во споредба со покрена-цвест baseballs.Тие се исто така достапни со cushioned плута центар.Rawlings Службен Лига 14 U рамен цвест baseballs нудат поголема далечина во споредба со покрена-цвест baseballs.

Основните својства

Додатоци на производот