.

.

Ле Creuset Пипер Мелница, 8 x 2 1/2, Cerise

Ле Creuset Пипер Мелница, 8 x 2 1/2, Cerise

DEN 958.80

Количина на стоки
Това е достапна

Керамички Мелница.Рака Мие Само.Големина : 8" x 2 1/2".Натпреварите било оркестарот во кујната.Ограничен 10-годишна Гаранција.Боја : Cerise Сезона секој сад до совршенство со Ле Creuset Сол и црн Пипер Мелници.Комбинирање на класична форма и модерната технологија со нашите исконски бои, керамичка мелница е доволно силна да попуштат peppercorns и отпорни на корозија за мелење сол.На акрилик ABS-заврши мелници не апсорбираат мириси или влага и лесно да се избрише чисти.

Основните својства

Додатоци на производот