.

.

Филтер Адаптер Конуси Поставите Buchner Инка Колба Адаптер Поставите Затка Buchner Инка Колба Филтрација Поставите Заострените Јака Зелена Добра Еластичност Hardwearing

Филтер Адаптер Конуси Поставите Buchner Инка Колба Адаптер Поставите Затка Buchner Инка Колба Филтрација Поставите Заострените Јака

DEN 472.56

Количина на стоки
Това е достапна

42 во; Дното Дијаметар : 42.Се користи за филтрација собранија, заедно со колба за филтрација.67 во; Дното Дијаметар : 10мм/0.Тие се користат за филтрација собранија,заедно со buchner инка и buchner колба за филтрација.82 во #5 : Горниот Дијаметар : 41.Тие може да се користи singly или вгнездени со соседните големини.14 во; Дното Дијаметар : 20mm/0.28 во; Дното Дијаметар : 64.Спецификација : Материјал : Гума Тежина : 218g Боја : Зелена Големина : (Како слики прикажани) #1 : Топ Дијаметар : 17mm/0.78 во #4 : Горниот Дијаметар : 35mm/1. 9 различни дијаметри, погоден за различни големини на експериментални апарат.Девет различни дијаметри, различни големини за да ги задоволат вашите потреби.37 во; Дното Дијаметар : 21mm/0.На заострените филтер адаптер конуси се постави направен од висок квалитет на гума,Направено на премиум гума со добра еластичност и тешко носи.Опис : 100% Сосема нов и висок квалитет.54 во Пакетот Вклучува : 9 x Филтер Адаптер Конус Забелешка : 1.Тие се користат за филтер funnels или Buchner инка, која може да се користи singly или вгнездени со соседните големини, ги намалува ризиците поврзани со вметнување и отстранување на стакло произлегува преку овие гумена тапа. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.9 во; Дното Дијаметар : 15mm/0. Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.6 во #3 : Горниот Дијаметар : 29mm/1.

Основните својства

Додатоци на производот