.

.

Eppendorf 5895100007 Центрифуга Роторот, S-4x1000, Вклучува 4 x 1,000 mL Круг Кофа

Eppendorf 5895100007 Центрифуга Роторот, S-4x1000, Вклучува 4 x 1,000 mL Круг Кофа

DEN 1298.40

Количина на стоки
Това е достапна

Замав-кофа rotors и адаптери се приспособат на цевки и шишиња од 0.2 ml 1, 000 Ml.Плоча роторот опции за centrifugation на сите видови на mtp, тестот или длабоко и плочи.Фиксна-агол rotors за висока брзина молекуларна биологија апликации во цевки од 0.2 Ml да 50мл.Висок centrifugation брзина до 21, 194 x g (13, 700 вртежи во минута).Аеросол-тесни Eppendorf брз заклучување капи и капаци овозможи брзо и ергономски заклучување на капак.Центрифуга 5920 Р испорачува вонредни висок капацитет во многу компактен и ергономски дизајн на производот.Тоа има слични димензии како се натпреваруваат во фрижидер 3 литар модели и уште се карактеризира со супериорен капацитет до 4 x 1, 000 Ml; на тој начин што го прави идеален инструмент за висока продуктивност апликации.Се одликува со моќна држава-of-the-art разладниот систем со напредни температура на раководството да ги задржи вашите примероци безбедно.

Основните својства

Додатоци на производот