.

.

URPOWER Соларни Светилки Отворено, Соларни Ограда Светла Декоративни Соларни Палубата Светла Водоотпорен Соларен Погон Дворот Светла LED Внатрешно Осветлување за Кос?

URPOWER Соларни Светилки Отворено, Соларни Ограда Светла Декоративни Соларни Палубата Светла Водоотпорен Соларен Погон Дворот Светла

DEN 479.76

Количина на стоки
Това е достапна

【600mah Батеријата】Секој сончев ограда светлина е опремен со 600m Ah поголем капацитет на батеријата.Ве молиме потврдете го прекинувачот е под "на" статус, така што светлината може да биде обвинет нормално и автоматски светла на во текот на ноќта. 【Автоматско вклучување на】Откако ќе ја вклучите апликацијата префрлување, на сончевата светлина автоматски ќе светне во темнината и полнење автоматски во текот на денот.(Покрие соларен панел во текот на денот или да се оди на темната околина за тестирање. Климата проблем, како и врнежлив, снежните, облачно ќе предизвика објект да не се наплаќа, а потоа батеријата се истроши, тоа ќе светне по батеријата е целосно наполнета во директна сончева светлина(најмалку 6-8 часа).Единствена ѕвезда форма во комбинација со жолта светлина се направи вашиот дом полн со топла и романтична атмосфера.Соларни ѕвезда ограда светла ќе го осветлите вашата домашна цела ноќ.По целосно наполнета, тоа може да се обезбеди дека сончевиот ограда светлина работи за повеќе од 10 часа.【Единствена Ѕвезда Облик Дизајн】URPOWER се фокусира на дизајн и иновации за да ви овозможи со најдобра сончевата светлина решение.Ве молиме бидете сигурни дека нема други директна светлина кога ја користат сончевата светлина.Топло Совети : . Сончевата светлина нема да работи кога е осветлен од останатите светилки.Инсталирај го на надворешниот ѕид со вклучени завртки.Сончевиот палубата светла автоматски се осветлуваат од мрак до утро.Совршен за да ги красат вашата ограда, градина, патио, дек, тремот, оградата на отворено други пејзаж декорација.

Основните својства

Додатоци на производот