.

.

Roughneck Тркала Dollies - Пар, 3,000-Lb. Вкупниот Капацитет

Roughneck Тркала Dollies - Пар, 3,000-Lb. Вкупниот Капацитет

DEN 1538.40

Количина на стоки
Това е достапна

Секој 16 во.L x 12 во.W платформа има жлеб, treadplate површина која може да се справи до 1,500 lb.оптоварување.Вкупниот капацитет е 3,000 кг.за поставување на 2. Издржливи челик палубата со тешки прав-грб заврши за да помогне да се спротивстави на гребнатини и ' рѓа.Секој dolly има четири 3 во.swiveling челик casters (2 стандард, 2 заклучување) за лесно маневрирање.Еден пар на Roughneck тркала dollies, обезбедува лесен начин за да се движи автомобил, камион, тешки машини и повеќе, сите од себе.Парови (количина.) : 1, Капацитет (кг.) : 3,000 (пар), Материјали : Челик, Димензии L x W x H (во.) : 16 x 12 x 4, Рициново Големина (во.) : 3.

Основните својства

Додатоци на производот