.

.

Nespresso GCA1-НИ-CH-NE VertuoLine и Кафе Еспресо Создателот, Хром (Укинати Модел)

Nespresso GCA1-НИ-CH-NE VertuoLine и Кафе Еспресо Создателот, Хром (Укинати Модел)

DEN 4799.76

Количина на стоки
Това е достапна

Алто, 8 мл.Капсула признавање и код за читање на технологија за мешавина-специфични параметрска подготовка; Две капсула големини, големи за Кафе и мал за Еспресо.Лесно вметнување и исфрлање на капсули; За употреба со Nespresso Vertuo Line капсули само; Не се компатибилни со Nespresso Оригиналната Линија капсули. - Nespresso од Breville Vertuo Машина.Таа користи два различни капсула големини : големи капсула за Кафе и Алто, и мала еден за Еспресо.Новата револуционерна Centrifusion технологија за да нежно пијалак и Кафе Еспресо и со еден допир на копче. - 12 Vertuo Line Капсули. - Информации Папка.Елегантни и модерни, На Chrome E Кафе машина и Aeroccino плус ќе се направи смел во секоја кујна.Резервоарот за вода е отстранлив за полесно пополнување Од пионерите на еден-служи кафе, Nespresso Vertuo е нов систем нуди свежо сварено Кафе со пена, како и вкусни, автентични Еспресо.автоматско мешавина признавање овозможува совршен екстракција> 40oz.Само внесете капсула и затворање на лост - кога е активирано, капсулата се врти до 7,000 ротации во минута, спојувајќи земјата кафе со вода и производство на совршен пена за да уживате во вашата омилена свежо сварено Кафе или автентичен Еспресо.Направени за Кафе еспресо, E целосно може да пијалак големи шолји Кафе и автентични Еспресо во 15-20 секунди.Вклучува добредојдовте во собата со 12 Големи Nespresso Vertuo Line капсули.резервоар за вода; Пренослив користи капсула сад има 13-20 користи капсули.Брзо се загреваат за 15 секунди; Пренослив 40 мл.

Основните својства

Додатоци на производот