.

.

Куче Clipper Cordless, Тешки Куче Тример, Куче Чешлање Комплет Ниско ниво на Бучава, USB Полнење домашно Милениче Коса Хлапак, Професионални Електрични Милениче Clipper со LCD Ди?

Куче Clipper Cordless, Тешки Куче Тример, Куче Чешлање Комплет Ниско ниво на Бучава, USB Полнење домашно Милениче Коса Хлапак, Професионални

DEN 1055.76

Количина на стоки
Това е достапна

Во процесот на полнење, кога индикаторот за полнење останува за долго време, тоа укажува на процесот на полнење се заврши.И чувајте го подалеку од вашиот кучиња чувствителни уши. За работа на секои два часа, жолт индикатор ќе флеш за 30 секунди, како потсетник на корисниците. Ако индикаторот светлата во црвено кога clipper работи, тоа покажува моќта на батеријата е на ниско ниво, и тоа треба да се наплаќа.LCD упатства. Започнете со покажување на вашето домашно милениче на чешлање tools. Дува вашиот кучиња слој да се исуши.Запаметете да го поставите на фен во најниската airspeed и температура.Вие не треба да се грижите за ножеви ќе стане тапи.После тоа, се сврти на clipper, LCD екранот ќе се прикаже моќта волумен од 100% .Сечилото смазка : за неспокојот бричат, помалку влечење на косата, и ножот одржување.Двојно Машина Ножеви : за Разлика од другите пет clippers со само еден слој на сечилото, нашите куче чешлање clippers имаат двојно ножеви, со 27 забите на горната ножот и 21 забите на долната ножот.Бидете сигурни дека водата не е премногу топло или многу ладно за вашето куче.Автоматско острат е можно во текот на употребата.Нека вашето куче шмркаат чешел и ножици, а потоа се сврти на домашно милениче clippers веднаш до него, па тој може да се користи на звукот. Бања време.За долга коса домашни миленици, ве молиме да аплицирате за чешлање shears прво да се скрати косата правилно, тогаш чешлање ефект на домашно милениче clippers ќе биде здодевна.Исто така, бидете сигурни дека шампон не би се влезе во очите.Чешлање на јазли со чешел и да се скрати на домашни миленици долга коса со режа.

Основните својства

Додатоци на производот