.

.

ROADFAR НОВИОТ Мотор Радијатор Фан Контрола на Модул за 2008-2014 за Е F 2006-2008 за RX400h 2010-2014 за RX450h 2006-2013 за Toyota Highlander 2006-2012 за Toyota RAV4

ROADFAR НОВИОТ Мотор Радијатор Фан Контрола на Модул за 2008-2014 за Е F 2006-2008 за RX400h 2010-2014 за RX450h 2006-2013 за Toyota

DEN 1031.76

Количина на стоки
Това е достапна

Fitment Ова Вентилаторот за Ладење Контрола Модул одговара за 2008-2014 за Е F 2006-2008 за RX400h 2010-2014 за RX450h 2006-2013 за Toyota Highlander 2006-2012 за Toyota RAV4. OE Дел Броеви 89257-26020 499300-3280. Идеален Избор ROADFAR електрични фанови Контрола Модул се многу тивки и ефикасно.Она што е уште поважно, тие може да се опорави коњски сили и вртежен момент дека се украдени од типичен појас-управувано навивачите.едноставна монтажа и компактна големина го прави идеален за помошни ладење.Висок Квалитет Произведени со високо квалитетни компоненти за да се намали фан мотор бучава.Фан мотори се перформанси тестирани пред да пакување.Инсталација на хардвер вклучени за комплетна замена на решение.Производ Моменти ROADFAR вентилаторот за ладење Контрола Модул се дизајнирани да се спореди со OE во перформанси, а се потврдуваат низ воздухот волумен тест со која се симулира ладење способност.Секоја единица е собранието со мотор, вентилатор, и покров за да се поедностави замена во однос на работата на одделните компоненти.За да се обезбеди трајност, секој вентилаторот за ладење дизајн се извршуваат преку испитувања како што се : отпорност на корозија, издржливост, влага, torsion и вибрации.Применливи vehicle:2008-2014 година Е С База Седан 4-Door2006-2008 за RX400h База Спорт Комунални 4-Door2010-2014 година за RX450h База Спорт Комунални 4-Door2011 *¢ Фан Контрола Модул, како што е прикажано на сликата.

Основните својства

Додатоци на производот