.

.

Melissa & Даг Форма, Модел, и Мувла Глина Активност Set - Кади 4 на Моделирање Тесто и Алатки

Melissa & Даг Форма, Модел, и Мувла Глина Активност Set - Кади 4 на Моделирање Тесто и Алатки

DEN 515.76

Количина на стоки
Това е достапна

Колоритна колекција на игра со глина и дрвени tools.Вклучува 5 дрвени печат коцки, 3 ролинг игли, 4 кади за моделирање тесто, 1 слични тркала притиснете. 4 различни бои (црвена, жолта, сина и зелена).Симпатична животно калапи за секој капак.Одлично за фината моторика вештини, прст сила, боја признавање, форма признавање и креативно изразување.Опис на производот Нашите моделирање тесто доаѓа во четири шарени кади со калапи капаци и слични тркала притиснете.Комплет вклучува пет лесна контрола, дрвени печат на коцки и три ролинг игли со уникатни модели!За повеќе од 30 години, Мелиса }); }); Од Производителот Од класични дрвени играчки да занаети, претендираат да играат и игри, Melissa & Даг производи обезбеди launch pad да се запали имагинација и чувство на чудење на сите деца, па тие може да се открие себеси, своите страсти, и нивната намена.Од компанијата основање повеќе од 25 години, Melissa & Даг постојано се доставени иновативни производи кои се инспирираат отворени размислување, ги охрабри децата да гледаат нови можности, и нудат Безброј Начини на Игра.Тоа е дел од една поголема визија за да се Врати во Детството.Бидејќи со давање на децата вистинско детство со простор и слобода да истражуваат нивниот свет, ние им даде на патот кон остварување на нивниот целосен потенцијал!.

Основните својства

Додатоци на производот