.

.

Оригиналниот Sculpey Sculpting Соединение Рерна-Пече Глина - Гранит - Одлично за на Училиште и Уметнички Проекти - 1 Lb, Пакет од 3

Оригиналниот Sculpey Sculpting Соединение Рерна-Пече Глина - Гранит - Одлично за на Училиште и Уметнички Проекти - 1 Lb, Пакет од

DEN 597.12

Количина на стоки
Това е достапна

ОСТАНУВА МЕКА ДО ПЕЧЕНИ - Оригинал Sculpey е рерна-пече глина што останува мека и еластична додека тоа е печен.ПРВАТА РЕРНА-ПЕЧЕ ГЛИНА - Оригинал Sculpey е Америка е првиот печка се пече глина.Луѓето го користат тоа за идните генерации за нивно уметности и занаети.ОДЛИЧНО ЗА УМЕТНОСТ ПРОЕКТИ - Глини се одлични за уметност проекти како што се обезбедуваат многу креативни можности.Тоа е совршен за создавање на парчиња накит, embellishments, и повеќе.ОРИГИНАЛНИОТ ГРАНИТ - глина е достапна во Гранит (кул сива со точки на црна и блуз).ТРИ ПАКЕТИ – се Вклучува 3 (1 Фунта) Кеси од Гранит Обоена Глина.Оригиналниот Sculpey Sculpting Гранит Рерна-Пече Глина - Одлично за на Училиште и Уметнички Проекти - 1 Lb, Пакет од 3.

Основните својства

Додатоци на производот