.

.

24 Бои Полимер Калапи Глина Сет со Кутија Пакуваат,Фурна за Печење Глина Комплет со 5 Sculpting Алатки и 33 Додатоци,за 0,7 оз По Блок,Голема DIY Глина Занаети Подароци

24 Бои Полимер Калапи Глина Сет со Кутија Пакуваат,Фурна за Печење Глина Комплет со 5 Sculpting Алатки и 33 Додатоци,за 0,7 оз По

DEN 311.76

Количина на стоки
Това е достапна

Овие печење глина блокови се многу мека,мазна и не-леплива,лесно да се обликуваат,се наведнувам и истегнување.24 БОИ : печка за печење глина за полнење има 24 различни светли бои,секоја боја спакуван поединечно,како Резултат на различните производни серии, боите се малку различни од сликата,за 18.Децата способност да се сеќавам на бои,имагинација и други способности ќе се подобри.РАЗНИ ДОДАТОЦИ и АЛАТКИ : 5 sculpting алатки и 33 накит на ccessories,специјално дополнителна алатка tutorial-одличен стартер за полнење да им помогне на децата ослободување на нивната креативност и имагинација.ФУРНА за ПЕЧЕЊЕ ГЛИНА : 3 методи-Печка се Пече,во 130℃/266℉ за 15-30 минути;Коса Компресор Греење,погоден мали димензии работи во 1-2 инчен;Вари Метод,погоден за мали работи во 1/3 инчен и одржување на вриење за 10-20 минути.Овој 24 бои полимер калапи глина поставите важат за децата кои се повеќе од 3 години играње со родителите.Децата може да се посветам на практична способност додека играте.На светли бои во печка за печење ploymer глина поставите лесно може да се фати на децата интерес.Можете да комбинирате било која боја во нова боја.

Основните својства

Додатоци на производот