.

.

Isomolded Графит Плоча, Земјата, 0.25H x 8W x 8L, Секоја

Isomolded Графит Плоча, Земјата, 0.25H x 8W x 8L, Секоја

DEN 2003.04

Количина на стоки
Това е достапна

Големина на честички : 0.0004 инч.Густина : 1.82 гр/cm 3. Compressive Strength : 18,500 psi.Порозност : 8%.Isotropic структура.Висока густина, земјата заврши, isomolded графит плоча.Tolerances : Дебелина +/- 0.001"; Должина & Ширина +/- 0.005".Овој објект не е погоден за правење : Лемење тела, Стакло за метал запечатување тела, Прецизност земјата плочи, Горивни Ќелии.

Основните својства

Додатоци на производот