.

.

8мм Сензор за Близина Switch NPN Индуктивен за(BEM18-08-NB 10-30VDC NPN.КООРДИНАТОР)

8мм Сензор за Близина Switch NPN Индуктивен за(BEM18-08-NB 10-30VDC NPN.КООРДИНАТОР)

DEN 251.76

Количина на стоки
Това е достапна

Ова е индуктивен близина switch сензор со 8мм откривање на далечина.Вграден во повеќе за заштита на кола се обезбеди безбедност за употреба.Кога објектот се пристапи сетилните областа на прекинувачот, switch брзо може да се емитуваат електрични команди без контакт или притисок е потребно, точно како одраз на ставовите на движење на објектот.Широко се користи во автоматска контрола на систем за откривање, позиционирање контрола, броење, автоматска заштита и повеќе.Брз одговор, со голема сигурност, силна анти-мешање способност.

Основните својства

Додатоци на производот