.

.

Epson S187093 Мастило Кертриџ

Epson S187093 Мастило Кертриџ

DEN 1127.76

Количина на стоки
Това е достапна

Висок квалитет и киселина слободен, ова мастило се противи smudging и крварење.Печатач компатибилност вклучува EPSON Перо Боја 400, 440, 660, 670, 700 и Фото 1200, 750. Може да се работи со други тековни или идни машини, како што е прикажано тука или од страна на производителот.Киселина-слободен боја-базирани мастило е конструиран за да ви даде највисока резолуција и боја сатурација е можно.Уникатен пакет за дизајн им овозможува на точни кертриџ за идентификација.Брзо сушење формула обезбедува супериорни отпорност на smudges и крвари.Лесен-за-инсталирајте за непроблематична операција.Уредот Видови се : Инкџет Печатач OEM/Компатибилен : ОЕМ Страница-Принос : 380 Снабдување Тип : Мастило.Единица Мерка : Секој.

Основните својства

Додатоци на производот