.

.

Kraft Тоскански Куќа италијански Салата (16 fl мл Шише)

Kraft Тоскански Куќа италијански Салата (16 fl мл Шише)

DEN 42.24

Количина на стоки
Това е достапна

Една 16 fl.оз.шише од Kraft Тоскански Куќа италијански Облекување.Kraft Тоскански Куќа италијански Облекување е направен од вкусни состојки.Италијански облекување со пикантен, автентичен италијански вкус и без синтетички бои.Не содржи висок фруктоза пченка сируп, без вештачки вкусови, и 60 калории по порција.Пикантен мешавина на состојки обезбедува стабилна вкус.Kraft Тоскански Куќа италијански Облекување додава автентични, класичен италијански вкус на вашиот омилен мезиња и entrees.Ова совршено се совпадна куќа италијански облекување карактеристики билки и зачини, tangy оцет, црвено бел пиперки, Пармезан и Романо сирење за вкус кој се воздигнува вашите омилени рецепти.Оваа Тоскански италијански облекување, исто така, прави прекрасна пилешко маринада.Со 60 калории по порција и нема висока фруктоза пченка сируп, без вештачки вкусови и без синтетички бои, можете да се чувствуваат добро за препуштање во оваа Тоскански облекување.На корисна 16 течност унца squeezable шише го прави лесно да се додаде само точниот износ, и resealable капа чува оваа градина салата свежа во фрижидер.

Основните својства

Додатоци на производот