.

.

Dorman 673-811 Издувната цевка со Интегриран Каталитички Конвертор (ХИДРАТИ во Согласност)

Dorman 673-811 Издувната цевка со Интегриран Каталитички Конвертор (ХИДРАТИ во Согласност)

DEN 9054.96

Количина на стоки
Това е достапна

Директна замена, точно-одговара за полнење заменува возило е фабрички инсталирана издувната цевка.Нерѓосувачки тубуларна изградба штити од warping и/или пукање.Течење-отпорни, за долго-траен перформанси.Ригорозни квалитет беше направено за да се осигура дека овој дел е во согласност на стандардите за производите.Оригинална Опрема (OE) Број : 250510 H011, 250510 H040. Повеќе како комплет од една страна, многу од Dorman издувната цевка со интегриран каталитички конвертор вклучуваат дихтунзи и downpipe хардвер за полесно инсталација.Бидејќи овој дел е директна замена, точно одговара додава уште еден слој на ефикасност и удобност.

Основните својства

Додатоци на производот