.

.

MagnaFlow Универзална Каталитички Конвертор HM Одделение Сојузна/EPA во Согласност 99355HM - не ' Рѓосувачки Челик 2.25 во Влезот/Излезот Дијаметар, 15in Целокупната Должина, Midbed

MagnaFlow Универзална Каталитички Конвертор HM Одделение Сојузна/EPA во Согласност 99355HM - не ' Рѓосувачки Челик 2.25 во Влезот/Излезот

DEN 4150.80

Количина на стоки
Това е достапна

ЕПА OBDII во СОГЛАСНОСТ - НЕ се за употреба во Калифорнија или Колорадо.Оваа каталитички конвертор е дизајниран да ги исполнуваат или надминуваат Сојузна ЕПА (Заштита на Животната средина Агенција) OBDII емисии на барања во согласност со законските стандарди за федерално регистрирани возила.ЗАДРЖИ НА ПРОВЕРКА на МОТОРОТ LIGHT OFF - Ова Magna Flow HM Одделение каталитички конвертор е дизајниран за да ги задоволи возило компјутер за контрола на следење на барања за специфични апликации на листата.Како строго стандарди се задржи на проверка на моторот светлина надвор додека се гарантира долгорочна сигурност.НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ИЗГРАДБА - користење на високо отпорни на корозија од не ' рѓосувачки челик изградба, слободен проток mandrel свиткани цевки и Magna Flow е врвни прецизност ЦПУ роботски производство техники се обезбеди постојано совршен fitment, сигурност, и се чувствувате долговечност. 5 ГОДИНА / 50,000-МИЛЕ ОГРАНИЧЕНА ГАРАНЦИЈА - Грижете се-слободен сопственост е овозможено благодарение на 5 година/50,000-миле изградба и 25,000-миле емисии со гаранција со овој Magna Flow каталитички конвертор.УНИВЕРЗАЛНА FIT - Magna Flow препорачува професионалната инсталација за универзална конфигурација на овој каталитички конвертор, како сечење, изработка и/или заварување може да се бара.Иако ова Magna Flow дел е универзална, потврди fitment детали погоре во "Потврди Одговара" функција.

Основните својства

Додатоци на производот