.

.

ACDelco Професионални 9718Q Искра Plug Жица Поставена

ACDelco Професионални 9718Q Искра Plug Жица Поставена

DEN 1290.00

Количина на стоки
Това е достапна

Жица диригент, жица должина и дијаметар помогне да се обезбеди максимална искра испорака и заштита.Искра plug дистрибутер подигне формата и материјали обезбеди соодветна одговара, инсталација, и вода-тесни печат.Терминал дизајн подобрува искра plug задржување и помага на инсталацијата со одлична отпорност на корозија.Изолатор вработува висока dielectric материјали.Должина на жица е ненамерно самоповредување, додека 28.2 инчи.Серпентина retainer спречува fretting и микро-искрење.ACDelco Професионални Искра Plug Жица се Поставува конструиран со сила подобрување на fiberglass и висока температура силикони изолатори.Овие искра plug жици се премиум резервни понуда, која опфаќа над 96% од домашната возила на патот денес.Делови понудени за ГВ, Chrysler, Форд, Хонда, Нисан, и Тојота возила.ACDelco Професионални Искра Plug Жица се Поставува се дизајнирани да одговараат на фит форма и функција се наоѓаат на нови возила.

Основните својства

Додатоци на производот