.

.

Вокер Издувните CalCat Хидрати 81923 Универзална Каталитички Конвертор

Вокер Издувните CalCat Хидрати 81923 Универзална Каталитички Конвертор

DEN 19335.36

Количина на стоки
Това е достапна

Превземете / repair сите PCM проблеми кодови, се провери за достапни TSBs или PCM ре-flash ажурирање.Дизајниран, тестирани и потврдени за увери согласност да се исполнат ХИДРАТИ стандарди, Walker® Cal Cat® Universal Каталитички Конвертори се достапни за OBDII (1996 и понови) и не-OBD (1995 и постари) возила.Консултирајте се со вашиот државата резервни конвертор прописи.Прегрее, стопен или скршени конвертори.Структурни оштетувања.Конвертори не успеваат, на свој, ги завршат овие пет проверки пред замена на каталитички конвертор : .Правните за продажба во СА, КО и други држави што бараат ХИДРАТИ во согласност замена конвертори.

Основните својства

Додатоци на производот