.

.

Jeanoko Конвертор на Напон на Модулот на Напонот на Вредноста Напонски Регулатор на Високо-Моќ Thyristor Две Начин за Градење на Електронски Проекти

Jeanoko Конвертор на Напон на Модулот на Напонот на Вредноста Напонски Регулатор на Високо-Моќ Thyristor Две Начин за Градење на

DEN 405.12

Количина на стоки
Това е достапна

Автономни топлина мијалник, задебелена и зголемување на радијатор. 10000 W resistive оптоварување моментален ограничување на моќта, на собна температура се препорачува за 5000 W за долго време се користи.Регулаторот е опремен со два-начин на високо-моќ thyristor, која може да се користи без никакви компоненти, кои се многу удобен и практичен.Исклучителна изработка и трајност и има долг животен век.Potentiometer knob прилагодување, вкупно 100 нивоа, potentiometer со апликацијата префрлување, може да внесување 0-5 V ниво на контрола, може да бидат контролирани од еден чип или САЛАДИН.Функција : 1. Регулаторот е опремен со два-начин на високо-моќ thyristor, која може да се користи без никакви компоненти, кои се многу удобен и практичен.2. Автономни топлина мијалник, задебелена и зголемување на радијатор.3. Исклучителна изработка и трајност и има долг животен век.4. 10000 W resistive оптоварување моментален ограничување на моќта, на собна температура се препорачува за 5000 W за долго време се користи.5. Potentiometer knob прилагодување, вкупно 100 нивоа, potentiometer со апликацијата префрлување, може да внесување 0-5 V ниво на контрола, може да бидат контролирани од еден чип или САЛАДИН.Спецификација : Предмет Тип : Напон Controller Input напон : AC220 VMaximum струја : 80 AMaximum моќ : 10000 W(Моментален) 5000 W(долгорочна Операција Под Собна Температура)Панел Големина : 75 x 60mm / 2.95 x 2.36 во Панел Монтажа Завртка Дупка Интервал : 60 x 45mm / 2.36 x 1.77 во Нето Тежина : 290 g / 10.23 оз(прибл.)Големина : 10 x 8 x 6cm / 3.94 x 3.15 x 2.36 во Пакет Листа : 1 x Controller1 x Екранот Panel1 x Knob.

Основните својства

Додатоци на производот