.

.

Dorman W15306 Тапан Кочница Тркала Цилиндар

Dorman W15306 Тапан Кочница Тркала Цилиндар

DEN 647.04

Количина на стоки
Това е достапна

Сите тркала цилиндри се направени со висок квалитет EPDM гума чаши и чизми за долготрајни перформанси.Тркала цилиндар забива се површината тестирани за да се обезбеди оптимална запечатување површината за притисок чаши.Поради поправка на време и трошоци, тоа е повеќе пожелно да се замени, наместо на поправка тркала цилиндри.Се препорачува замена се предлага кога сервисирање на барабан сопирачки.Апликацијата се специфични.Директна замена на тркалото на цилиндри се дизајнирани за да одговара на специфични возило апликации и да се обезбеди соодветна одговара секој пат.Заменете двете страни за целосната поправка.

Основните својства

Додатоци на производот