.

.

OE Стил Каталитички Конвертор Издувните Y-Цевка Компатибилен со Jeep Wrangler JK 3.8 L 07-09

OE Стил Каталитички Конвертор Издувните Y-Цевка Компатибилен со Jeep Wrangler JK 3.8 L 07-09

DEN 5717.76

Количина на стоки
Това е достапна

▶️ Направени од Високо Квалитетни Нерѓосувачки Челик со Компјутеризирана Mandrel-се Наведнува за Сила и Издржливост. ▶️ Трајни Катализатор Материјал, OEM Стил Замена. ▶️ ЕПА OBD-II Одобрени. ▶️ За употреба со Сојузниот Емисии Модели. ▶️ НЕ Правниот за продажба или Користење, во Калифорнија, Њујорк, Или Мејн Емисии Модели.Нашите Каталитички Конвертори се дизајн-потврдуваат за увери одговара, и да се обезбеди ЕПА во согласност перформанси.Премиум супстрат материјал, како и високо-технологија washcoat обезбеди исклучителни кислород капацитет за складирање додека OE експертиза испорачува апликација-инженерните делови, обезбедување на најдобри перформанси за уште најголем предизвик на емисиите прашања.Не се за употреба во Калифорнија, Мејн, Њујорк Возила.Пакет се Вклучени : 1 X Каталитички Конвертор Y-Pipie This производ е компатибилен со : 07-09 Jeep Wrangler 3.8 LNOT Правните за продажба или Користење, во Калифорнија, Њујорк, Или Мејн Емисии Модели.

Основните својства

Додатоци на производот