.

.

M6-1.00 x 65MM Хексадецимален Главата Кап Завртки Завртки, од не ' Рѓосувачки Челик 18-8 (Количина: 100 компјутери) Делумно Навој, Груб Навој, Нишка Големина: M6, Болт Должина: 65M

M6-1.00 x 65MM Хексадецимален Главата Кап Завртки Завртки, од не ' Рѓосувачки Челик 18-8 (Количина: 100 компјутери) Делумно Навој,

DEN 1535.76

Количина на стоки
Това е достапна

Дијаметар - Тема на Теренот : M6 - 1.00 / Должина од Под Глава : 65 MM.Груб Навој / Делумно Навој. 18-8 Нерѓосувачки челик хексадецимален кап завртки нуди заштита од временски услови и корозивни средини.Рѓа отпорни во свежа вода средини, за солена вода средини користите 316 од не ' рѓосувачки челик верзија.Наречен хексадецимален кап завртки или хексадецимален кап завртки.Хексадецимален кап завртки се често погрешно се нарекува хексадецимален завртки, иако главната разлика е во тоа што хексадецимален кап завртки функција за миење лице под главата и chamfered точка, и хексадецимален болт нема миење лице или chamfered теми.Хексадецимален главата кап завртки е една шест еднострани гром со исечените хексадецимален глава и за миење лице на поаѓајќи од површината.Овие нерѓосувачки челик хексадецимален капа screwws се исполнат одредени tolerances како што е опишано под ASME B18.2.1-1996. Хексадецимален кап завртки се најчесто се користи во ОЕМ апликации каде прецизни tolerances се потребни.Шестоаголна глава дизајнирани да бидат водени од клуч или штекер.Наречен хексадецимален кап завртки или хексадецимален кап завртки. 18-8 Нерѓосувачки челик хексадецимален кап завртки нуди заштита од временски услови и корозивни средини, Рѓа отпорни во свежа вода средини.За солена вода средини користите 316 од не ' рѓосувачки челик верзија.

Основните својства

Додатоци на производот