.

.

Kitchara Нерѓосувачки Челик Садови Во Собата, 10 Парче, Брусен 18/10 Нерѓосувачки Челик, 5 Ply

Kitchara Нерѓосувачки Челик Садови Во Собата, 10 Парче, Брусен 18/10 Нерѓосувачки Челик, 5 Ply

DEN 11976.00

Количина на стоки
Това е достапна

ПРОФЕСИОНАЛНИ ОДДЕЛЕНИЕ ТРАЈНИ САДОВИ : 5-ply и целосно облечен, со алуминиумска кора опкружена со 18/10 нерѓосувачки челик, изградена минатата година по година.СУПЕРИОРНИ ПЕРФОРМАНСИ : Премиум обложени целосно облечени нерѓосувачки челик нема да искриват и обезбедува одлични топлината за уште готвење површината бесплатно на топли места.НЕ-ТОКСИЧНИ : Нашите нерѓосувачки челик обезбедува не-токсични и не-реактивен површината за грижете се-слободен здраво готвење.РАЗНОВРСНА САДОВИ И ТАВИ : Фурна безбедно до 500℉ / 232℃.Погоден за гас, електрични, и индукција cooktops.КОМПЛЕТНА КУЈНА СЕТ : Вклучува 10" и 12" тави, 2 qt saucepan, 4 qt saucepan, 4 qt соте тава, и 8 qt stockpot.Миење на рацете се препорачува да се обезбеди максимална долговечност на сите производи.

Основните својства

Додатоци на производот