.

.

NXTSTEP ПЕРФОРМАНСИ Оска Назад Издувните Назад компатибилен со 2005-2008 година Chevy Corvette C6 EX3033

NXTSTEP ПЕРФОРМАНСИ Оска Назад Издувните Назад компатибилен со 2005-2008 година Chevy Corvette C6 EX3033

DEN 20519.76

Количина на стоки
Това е достапна

Компатибилен со 2005-2008 година Corvette C6, answer : ___________________________ NOTE : Fitment ги Исклучува сите Z06 & ZR1 модели.Изградена на Високи Полиран не ' Рѓосувачки Челик и карактеристики T304 Нерѓосувачки Челик Дуел Ѕид Совети.Зголемување на HP и Перформанси, Издувни гасови Забелешка Без Резонанца.Директни Топ-Инсталација На користење на Фабрика Закачалки, Стеги Вклучени.Влезот Големина : 2.5 инчи, Совет Дијаметар : 4 инчи.NXT ЧЕКОР ПЕРФОРМАНСИ INC.специјализира во високи перформанси нерѓосувачки челик издувни системи компатибилни на ГМ и Ford пазари со купувачите наоѓаат низ целиот свет.Сите наши системи се направени со користење на највисок квалитет на материјали кои се достапни на пазарот со повеќето се произведени со користење на високо одделение од нерѓосувачки челик.Сите системи се mandrel свиткана за максимален проток и моќ.Сите NXT ЧЕКОР ПЕРФОРМАНСИ INC.системи се дизајнирани и тестирани за да се исполнат нашите високи стандарди за квалитет на звукот, fitment и перформанси пред тие да се донесе на улиците или песната.Ние продолжуваме да се развиваме и да донесе нови системи за индустријата со голем фан цена од нашите клиенти и дилери.Нашиот производ линија вклучува сè од перформансите оска назад системи за целосна трка насловот назад системи.

Основните својства

Додатоци на производот