.

.

Хексадецимален Заостануваат Завртки Топла Натопена Поцинкуван 1/4 x 3 Количина 100

Хексадецимален Заостануваат Завртки Топла Натопена Поцинкуван 1/4 x 3 Количина 100

DEN 187.92

Количина на стоки
Това е достапна

Хексадецимален Заостануваат Завртки Топла Натопена Поцинкуван 1/4".Топла Натопена Поцинкуван заостануваат завртки се обично се користи во тешки столарија апликации вклучувајќи граѓа кадрирање и anchoring опрема за дрво, како што се машини и големи пороците.Значително поголем отколку повеќето други завртки.Имате рамо под главата (во повеќе должини).Хексадецимален заостануваат завртки во 1/4" дијаметар се делумно тема во должини 2" и одново.Се карактеризираат со остри сечење на конците на дрво завртка.Во суштина само многу големи дрвени завртки.HDG заостануваат завртки се ' рѓа и отпорен на корозија што ги прави совршени за надворешни употреба.Попознат како заостануваат завртка, заостануваат болт, или тренер завртки.Значително поголем отколку повеќето други дрвени завртки.Се карактеризираат со остри сечење на конците за одлична задржување на дрво и други меки материјали.Hot Dip Поцинкуван заврши за отпорност на корозија и издржливост.Обично се користи во тешки столарија апликации вклучувајќи граѓа кадрирање и anchoring опрема за дрво, како што се машини и големи пороците.

Основните својства

Додатоци на производот