.

.

Боб Црвено Мелница Инстант Пире од Компири Крем Компир Снегулки, 25 Фунти

Боб Црвено Мелница Инстант Пире од Компири Крем Компир Снегулки, 25 Фунти

DEN 2264.16

Количина на стоки
Това е достапна

Боб Црвено Мелница Компир Снегулки може да се спаси вечера кога сте во краен случај!Изработени од 100% од компири, без адитиви или конзерванси, овие компир снегулки се одлични за бичувањето до гарнир или компири супа во ниеден момент.Подготовка на шпорет или во микробранова следниве едноставни упатства на задната страна од кесата.Во моментов, повеќе од 200 на нашите производи се потврдени со Не-ГМО Проект.Компир снегулки има многу други апликации, како и : да ги користите како breading на риба, пилешко или свинско месо; да се додадат за да meatloaf или meatballs; се користи за да се згусне сосови или сок; и да додавате да леб рецепти повик за размена на инстант пире од компири.Вегетаријанската; Вегетаријанска; Кошер Par ева.Овој производ е исто така, Не-ГМО Проект одобрен, вегетаријанци и кошер.Свитка во кисела павлака и гарнитури со мелено chives.Еден, 25 фунти најголемиот дел торба.Топлина вода до вриење, а потоа додадете путер и сол.Сите Боб Црвено Мелница производи се јадат.Истражуваат неверојатен избор на интегрални житарки, брашно, жито, печење меша, зрна, семиња, зграби-и-оди оброци и ужинки, и повеќе.Пената со вилушка; не камшик.Како продолжение посветеност на квалитетот на производите што ги направи и продава, сите Боб Црвено Мелница производи се сертифицирани Кошер од страна на OK Кошер Сертификација на Бруклин, Њујорк.Нека отстои 2-3 минути за да се стопи кашкавалот и се згусне.Отстрани од топлина и додадете ладно млеко.Додадете рендан cheddar сирење и компир снегулки и нежно се промешува.Топлина вода до вриење, а потоа додадете путер и сол.

Основните својства

Додатоци на производот