.

.

Stimudent Зема Нане Големина 100ct

Stimudent Зема Нане Големина 100ct

DEN 202.32

Количина на стоки
Това е достапна

Здравје И Убавина.Се бори против болести на непцата гингивит.АДА прифатени.Stim-U-Дент Плакета Removers да се прифати како ефикасно чистење на уредот што се намалува гингивит, како дел од програмата за добра орална хигиена да се дополни редовни професионална нега се потребни за оралното здравје (Совет за Научни Работи, Американска Дентална Асоцијација).Клинички е докажано дека се бори гингивит со отстранување на плакот од помеѓу забите.Мека дрвени средства за чистење, во облик за чистење помеѓу забите и нежно invigorate непцата.Употреба после секој оброк.Лесен за користење кога се далеку од дома.

Основните својства

Додатоци на производот