.

.

Американска Мода Мрежа Деца Обновливи Facemask (1-Pack)

Американска Мода Мрежа Деца Обновливи Facemask (1-Pack)

DEN 84.96

Количина на стоки
Това е достапна

На CDC препорачува користење на памучни или крпа лице покривки во јавноста за да се намали заедница се шири од страна на Сите треба да носат ткаенина лицето маска кога тие треба да излезе во јавноста, на пример на намирници продавница или да ги собереш други потреби.Мерки во 11.Оваа маска не е наменет за медицинска употреба, и не е докажано да се намали пренесувањето на болеста.Не се наменети за деца на возраст под 2 или секој кој е во можност да ја отстраните маска, без помош.Направен во САД.од врвот до дното.Бидете сигурни дека маската е целосно безбедна и опфаќа вашиот носот и устата, така што долниот раб е под брадата.Машина перат и еднократно.Откако маска е во место, readjust ако е потребно да се покријат носот и устата.Направен во САД.Нашиот тим тим има pivoted брзо, одговарање на повикот на оние во потреба.На CDC препорачува користење на памучни или крпа лице покривки во јавноста за да се намали заедница се шири со асимптоматични лица.Ние во моментов нудат 100% Памук џерси обновливи маски, кои се произведени во Америка во двете Деца и Возрасни големината.Крпа лице покривки не треба да биде ставен на младите деца под возраст 2.од рака на рака, во 4.

Основните својства

Додатоци на производот