.

.

Нут Отстранување Socket Set, Автомобил Гума Орев Поправка Алатка Трајни Погодно Да се Работи за Поправка на

Нут Отстранување Socket Set, Автомобил Гума Орев Поправка Алатка Трајни Погодно Да се Работи за Поправка на

DEN 1108.56

Количина на стоки
Това е достапна

Кован од хром молибден челик материјал, целата е подложен на средно висока температура изгасне, силна torsion и потрајни.Вклучувајќи 4pcs приклучоци и 1pc завртка род, практично да работат.Таму е квадратни картичка во внатрешноста на плоштадот порта, што не е лесно да падне и да се лизга.Внатрешноста на приклучок е посебен шест остро заострените обратна спирала каналите, кои може цврсто стегнете орев кога е во употреба, така што на ' рѓосано и оштетени ореви и завртки може да се откачи и да излезе со помалку напор.Површината е phosphated да се спречи гребнатини и ' рѓа.Функција : 1. Кован од хром молибден челик материјал, целата е подложен на средно висока температура изгасне, силна torsion и повеќе durable2. Површината е phosphated да се спречи гребнатини и rust3. Внатрешноста на приклучок е посебен шест остро заострените обратна спирала каналите, кои може цврсто стегнете орев кога е во употреба, така што на ' рѓосано и оштетени ореви и завртки може да се откачи и да излезе со помалку напор.4. Таму е квадратни картичка во внатрешноста на плоштадот порта, што не е лесно да падне и да се лизга.5. Вклучувајќи 4pcs приклучоци и 1pc завртка род, погодно за operate Specification : Предмет Тип : Автомобил Гума Орев Extractor Socket Спецификации : 17mm, 19mm, 21mm, 22mm Socket Должина : Околу. 50мм / 2in Drive Големина : 1/2 inch Screw Должина : Околу. 80mm / 3.1 in Screw Дијаметар : Прибл. 12mm / 0.5 во Пакет Листата : 4 x Socket1 x Завртка Род.

Основните својства

Item Type:
 Car Tire Nut ExtractorSocket Specifications
Socket Length:
Approx. 50mm / 2in
Drive Size:
1/2 inch
Screw Length:
Approx. 80mm / 3.1in
Screw Diameter:
Approx. 12mm / 0.5in
Package List:
4 x Socket1 x Screw Rod :

Додатоци на производот