.

.

Linno Полу-Rimeless Мода Гроздобер Лесни Сина Светлина Блокирање на Компјутерски Очила со Ацетат Рамка за Жените и за Мажите - Сјајна Црна

Linno Полу-Rimeless Мода Гроздобер Лесни Сина Светлина Блокирање на Компјутерски Очила со Ацетат Рамка за Жените и за Мажите - Сјајна

DEN 383.76

Количина на стоки
Това е достапна

- Не фрли ги во вашата торба/чанта/џеб без заштитни случај.Издржливи Рамка и Шарки - очила имаат здрав ацетат храмот со трајни шарки, така што тие може да одговара на било каков вид на лица.Тие ќе бидат модерна декорација на вашето лице, дури и без шминка.Производ Димензија - Рамката материјал е Ацетат и Леќата материјал е PC. - Совршен избор, како подарок за вашите пријатели и семејства.Бидејќи големината е рачно да се мери со рака, може да биде 1-3 милиметри толеранција опсег.Функции и Карактеристики : - Штетната сина светлина е блокиран од страна на анти-сина леќи - Намалување на отсјај на компјутери, мобилни телефони или други екрани - Ублажување на замор на очите - Ниска боја на косата, висока верност Влијание и отпорен на гребење Мода Сина Светлина Блокирање Очила - Погодна за многу прилики, како што се работа во канцеларија, играње игри дома, со користење на мобилни телефони, итн.Внатрешноста на чантата често е исполнет со клучеви и други предмети, кои може да предизвикаат оштетување на очила.Пакетот вклучува : 1 x Сина Светлина Блокирање Очила 1 x Очила Торба 1 x Виткање Очила Случај Совети : - за Да се избегне оштетување, никогаш не се чисти вашиот сина светлина блокирање на очила со хартија крпи или облека, и, исто така, избегнувајте користење на домаќинство детергенти или сапуни, само да се користи со чиста вода и очила за текстил.Рамката ширина е за 140mm; Рамката висина е околу 45mm; Објективот ширина е за 49mm; Мостот ширина е за 19mm; Арм должина е околу 140mm. - Не го одржува очила на висока температура или долго време влажна средина , со цел да се избегне деформација.

Основните својства

Додатоци на производот