.

.

KELUNIS Анти Сино Светло Екран Заштитник за ТВ, Филтрираат Сина Светлина Која Ублажување на Компјутер замор на Очите МИЛЕНИЧЕ Анти-Отсјај Екран Заштитник,75 (1645931)

KELUNIS Анти Сино Светло Екран Заштитник за ТВ, Филтрираат Сина Светлина Која Ублажување на Компјутер замор на Очите МИЛЕНИЧЕ Анти-Отсјај

DEN 6498.48

Количина на стоки
Това е достапна

√ Лесно да се однесуваат и да ги отстраните.√ Заштита на видот.√ Нула слој, кој го штити вашиот ТВ од Дете и домашни Миленици.Карактеристики:√ Ултра Јасно Екран Заштитник.★ Кој Треба Повеќе Сина Светлина Филтер : Insomniac, ученици, канцеларија на персоналот, игра љубовници, мода и убавина, бремените жени, старите лица, филтрираат Сина Светлина и олеснување на замор на очите да ви помогне да спиете подобро.Зошто Да Не Ги Блокира Сите Сина Светлина?Тоа е добро документирани дека некои сина светлина изложеност е од суштинско значење за доброто здравје.По pasting на ТВ екран заштитник на ТВ, светлината станува мека, сликата е јасна, и очите се чувствуваат многу удобно. ★ Анти-нула : ПЕТ материјал, нула слој може да се заштити вашиот ТВ од децата и pets.Грижата за очите на семејствата и децата, за да се спречи myopia. ★ Анти-отсјај и го спречува рефлексија : На Мат Површина ќе Анти-отсјај и анти-отпечатоци и прашина. ★ Четири-двострано Прстен Гума Дизајн, Едноставен и Лесен за да го Залепите : заштитен филм е покриена со четири-двострано гума, и увезените двострано лента се користи низ заштитна фолија.Одговара на LCD, LED, 4 K OLED & QLED HDTV Прикажува и Закривен екран.√ Филтрираат Сина Светлина.√ Анти-Отсјај.По филмот беше во прилог на ТВ, на светлината стана мека, сликата е јасно, и на очи се чувствува многу удобно. ★ ТВ Екранот Заштитници Блокови Сина Светлина : и Нашите заштитна фолија содржи анти-сина светлина фактор кој ги апсорбира и филтри штетната сина светлина.Тоа го повтори фитинг, добра venting и без остаток на лепак.Истражувањата покажуваат дека високо-енергетски видливата светлина ја зголемува будноста, им помага на меморија и когнитивната функција и го подига расположението.

Основните својства

Додатоци на производот