.

.

Evonecy Безбедност ПИР Инфраред Сензор Детектор, Сензор за Движење Детектор Switch Практични Automatic за Безбедност ПИР

Evonecy Безбедност ПИР Инфраред Сензор Детектор, Сензор за Движење Детектор Switch Практични Automatic за Безбедност ПИР

DEN 251.76

Количина на стоки
Това е достапна

Сензор за движење може да се идентификуваат и дење и ноќе автоматски.Сензор за движење врти светла автоматски се вклучува кога движење е откриен и ИСКЛУЧУВАЊЕ по претходно избрана временско задоцнување (5s да 6minutes).Карактеристики : Лесно да се инсталира. 122g Пакетот Вклучува : 1 x сензор за Движење детектор switch Note : 1.Лесно да се инсталира.Сензор за движење може да се идентификуваат и дење и ноќе автоматски.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.Ви благодариме за вашето разбирање.Таа користи човечкото движење инфрацрвени зраци како контрола сигнал извори, кога се влегува откривање поле, тоа ќе почне да ја контролира load одеднаш. Ве молиме овозможи 1-2mm грешка поради прирачник за мерење.Таа користи човечкото движење инфрацрвени зраци како контрола сигнал извори, кога се влегува откривање поле, тоа ќе почне да ја контролира load одеднаш.

Основните својства

Додатоци на производот