.

.

Кинеската Уметност / Кинески Колекционерски Предмети: Кинески Cloisonne Плоча - Peony & Птици

Кинеската Уметност / Кинески Колекционерски Предмети: Кинески Cloisonne Плоча - Peony & Птици

DEN 239.76

Количина на стоки
Това е достапна

Кинески Cloisonne Плоча - Peony & Птици.Големина : 10" x 10" (беа 25,5 cm x беа 25,5 cm).Оваа elegent cloisonne плоча е украсен со традиционалните Кинески peony и птици дизајн.Во Кинеската култура, peony е симбол на богатство и просперитет.Рачно изработени Кинески cloisonne плоча.Дрвени стојат вклучени.Кинески Cloisonne Плоча - Peony & Птици : Ова elegent cloisonne плоча е украсен со традиционалните Кинески peony и птици дизајн.Во Кинеската култура, peony е симбол на богатство и просперитет.Рачно изработени Кинески cloisonne плоча.Дрвени стојат вклучени.

Основните својства

Додатоци на производот