.

.

ASI X766847 CWRE7-0847 Pluggable SPDT Реле со DIN Железнички Планината Терминал Блок База, 6 засилувач, 250 VAC Max Префрлување, 230 VAC/DC Серпентина

ASI X766847 CWRE7-0847 Pluggable SPDT Реле со DIN Железнички Планината Терминал Блок База, 6 засилувач, 250 VAC Max Префрлување,

DEN 517.92

Количина на стоки
Това е достапна

Простор за заштеда на 6 mm широк терминал блок база дизајн.Реле се pluggable за лесна замена.Plug-in џемпери лесно да се поврзете заеднички влезови и излези.Лесно да се следат жици шематски врз основа на реле терминал блок база.LED статус на екранот и заштита диоди.CWRE7-0847 е УЛ Наведени 6 mm широк реле база со pluggable SPDT реле оценет во 6 Amp на 250 Vac со серпентина напон од 230 Vac/dc.На база лесно се прилепува за да индустриски стандард DIN железнички за брза инсталација.Лесно да се следат жици дијаграм се испечатени на страната на терминал блок реле база.Врските се остваруваат со докажано завртка менгеме жица сите отпуштања и actuator служи и за заклучување на реле во место и да го исфрли тоа за лесно отстранување.Реле база е опремена со LED за визуелна индикација за операција.

Основните својства

Додатоци на производот