.

.

Antistatic Wristband, Статични Guard врвка за околу Рака Прилагодливи СТП Материјал Фирма Стегање за Прашина Бесплатна Работилница за Поправка на Електронски

Antistatic Wristband, Статични Guard врвка за околу Рака Прилагодливи СТП Материјал Фирма Стегање за Прашина Бесплатна Работилница

DEN 191.76

Количина на стоки
Това е достапна

Издржливи Материјали : Направен од СТП и нерѓосувачки челик материјали, отпорни на абење и трајни, не е лесно да се деформира или ' рѓа. За Статичка Сцени : Оваа нараквица често се користат во статична средини како што се фабрики, електронски поправки и прашина бесплатни работилници. Издржливи Материјали : Направен од СТП и нерѓосувачки челик материјали, отпорни на абење и трајни, не е лесно да се деформира или ' рѓа.Фирма Стегање : Со менгеме, стегање е фирма и не е лесно да се падне, кои во голема мера ја подобрува ефикасноста на работата.Прилагодлива Големина : врвка За околу рака може слободно да се прилагоди за да одговара на големината на рачниот зглоб, зголемување на носење на удобност.За Статичка Сцени : Оваа нараквица често се користат во статична средини како што се фабрики, електронски поправки и прашина бесплатни работилници.Спецификација : Предмет Тип : Статични Bracelet Product Материјал : СТП + нерѓосувачки steel Use Сценарио : Погоден за електростатско средина, како што фабрика средина, електронски одржување, прашина бесплатна работилница, итн.

Основните својства

Item Type:
Static Bracelet
Product Material:
PU + stainless steel
Use Scenario:
Suitable for electrostatic environment such as factory environment, electronic maintenance, dust free workshop, etc., is a good tool for electronic maintenance engineers
Package List:
1 x Static Bracelet :

Додатоци на производот