.

.

Zyaobei-Времето Макара BF Тип 15-32 Заби 5M Времето Појас Макара Слот Ширина 21mm Копче Понесе 8-25мм за 20mm Појас CNC/Чекор Мотор, 1Pcs, што се Користи нашироко

Zyaobei-Времето Макара BF Тип 15-32 Заби 5M Времето Појас Макара Слот Ширина 21mm Копче Понесе 8-25мм за 20mm Појас CNC/Чекор Мотор,

DEN 1154.40

Количина на стоки
Това е достапна

Материјал : Алуминиум; Издржлив и практично.Користи широко во фреза, ЦПУ мотор струг, опрема shaper, hobbing машина, машина за дупчење или други машини за пренос occassions.Модел : 5 M; Теренот : 5mm.Облик : BF тип; Понесе:различни Создаден за да изберете од.Применливи појас : ширина 20mm 5 M времето појас.Опис на производот : Име на Производ : Тајмингот Појас Pulley Material : Алуминиум alloy Model : 5 MPitch : 5mm Shape : BF type Bore:различни Создаден за да изберете from Applicable појас : ширина 20mm 5 M времето belt Use : Најчесто се користат во 3 D принтери, CNC, stepper мотори и други прецизност на пренос опрема.Широко се користи во автоматизација опрема, машина алатки, текстил, печатење, пакување на храна, жица и кабел, инструментација, петрохемиската, тутун, комуникации и други индустрии на нови механички појас двигатели.Карактеристики : пренос е точна, не е пропаѓање кога се работи, и што има постојан пренос сооднос.Мазна пренос, со визуелниот и вибрации намалување способности, и ниско ниво на бучава.Лесно одржување, нема потреба од подмачкување, ниски трошоците за одржување.Нема загадување, тоа може да функционира нормално во места каде загадувањето и работната средина не се дозволени.Со висока прецизност пренос на вртежен момент, нема потреба да се грижите за тоа расклатување или пренос на точноста и царинење проблеми.Забелешки : Ако имате посебни потреби, ве молиме контактирајте со нас, ние може да го прилагодите според вашите потреби!Пакетот Вклучува : Според вашите Изберете * 1.

Основните својства

Додатоци на производот