.

.

Hawley Retainer Горниот & Пониско Поставена Црвена (Горниот & Пониски Лак, Црвена)

Hawley Retainer Горниот & Пониско Поставена Црвена (Горниот & Пониски Лак, Црвена)

DEN 10032.00

Количина на стоки
Това е достапна

КАРАКТЕРИСТИКИ : Hawley Retainer е можеби најпопуларниот тип на retainer се користи за чување на забите во место после ортодонскиот третман.Постојат два жица делови во задниот дел на retainer за дополнителна стабилност.На retainer е моделирана до устата за да се вклопи удобно на покривот на вашата уста, со жица се населиле од предната страна на вашиот врвот на забите.Напротив, тоа се носи за да се заштити добивки направени од ортодонскиот заштита, или со протези.Ова е пренослив тип на retainer, исто така познат како жица retainer и прифатлива опција за чување на вашите заби во нивната оптимална позиција. ✅ ПРИДОБИВКИТЕ ОД HAWLEY RETAINER : На retainer штити резултатите на вашите заби грижа, и го спречува забите од лизгање назад во нивните претходни позиции.Тоа може да се користи по третман со протези . ✅ На Hawley retainer е лесен за употреба, удобен за носење, и исклучително ефикасен во заштитата на резултатите од вашата насмевка, колку што тоа се користи како режисер. ✅ Ова е пренослив тип на retainer, исто така познат како жица retainer и прифатлива опција за чување на вашите заби во нивната оптимална позиција.Тоа може да се користи по третман со протези .На retainer е моделирана до устата за да се вклопи удобно на покривот на вашата уста, со жица се населиле од предната страна на вашиот врвот на забите.At - home впечаток комплет вклучени.Тоа е околу децении и продолжува да биде еден од најпознатите сигурен опции.На Hawley retainer мора да се носи ноќните за животот, па и здрава насмевка се одржува за што е можно подолго. Во околу 3 недели ќе добиете вашиот заврши нарачана стоматолошки апарат.

Основните својства

Додатоци на производот