.

.

Celestron 52257 Ultima 100 Директно Забележување На Т.н Опсегот

Celestron 52257 Ultima 100 Директно Забележување На Т.н Опсегот

DEN 1188.00

Количина на стоки
Това е достапна

Отворено ентузијасти и авантуристи ќе го сакам за набљудување на природата и остри долги забележување на т.Едноставно прикачите вашата dslr фото камера опремена со Т-прстен, и вие ќе бидете подготвени да си одат!Секој Celestron оптички производ е конструиран за највисоки перформанси, издржливост и квалитет во својата класа.На Celestron Ultima 100 серија е дизајнирана да се изврши и во опсег на гледање ситуации.Ќе бидете во можност да уживате во гледањето на активностите во потполност, дури и за време на екстремни временски услови!Ultima 100 директно забележување на т.ULTIMA ДИРЕКТНО забележување на т.На 100mm refractor карактеристики одлична мулти-обложени оптика спакувани во преносни и издржливи домување и вклучува моќен 22-66x зум окуларот.ВКЛУЧУВА ОСНОВИ ЗА ПОДОБРО ПРИКАЖУВАЊЕ на : Celestron Ultima 100 вклучува проширена tripod монтажа плоча, а зум окулар со интегриран Т-адаптер за digiscoping, а за носење, на окуларот леќи на ззп, на окуларот порта маска, мека за носење, на окуларот торбичка, леќа крпа, и упатството.н "ПРЕДМЕТ : отворено ентузијаст изборот е наш голем сите-околу забележување на т.Тоа е исполнет со сува азот гас и затворени за да се спречи внатрешната fogging на леќи.Celestron оптика ви обезбеди со животниот век на гледање уживање на непобедлива вредност!Купи со доверба од светот е #1 телескоп бренд и водечки спорт оптика бренд, со седиште во Калифорнија од 1960 година.н" опфатот со 100mm цел леќа и директно преку агол на гледање.Вклучени зум окуларот ви помага да се нула во за детални прикази на далечни предмети во секунди.н " опсегот е комплетно водоотпорен и fogproof.

Основните својства

Додатоци на производот