.

.

WIDIA VDS402A04090 VariDrill VDS402A, 0.161 Дијаметар, 140° Сечење Агол, Десната Рака се Намали, Конус Точка, Карбид, TiAlN Слој

WIDIA VDS402A04090 VariDrill VDS402A, 0.161 Дијаметар, 140° Сечење Агол, Десната Рака се Намали, Конус Точка, Карбид, TiAlN Слој

DEN 1605.36

Количина на стоки
Това е достапна

Испорачува висок квалитет дупки низ повеќе материјали : челик, нерѓосувачки челик, од леано железо, алуминиум, како и високо-temp легури.Директно сечење усна намалува chipping на сечење на работ.Геометрија дизајниран за сила и флексибилност.Висок авто-центрирање способност.Одлична чип контрола и евакуација.На Vari Drill напредни-точка геометрија дизајн нуди крајна решение за повеќенаменски дупчење операции.Тоа обезбедува сигурен алатка живот низ сите материјали поради единствена flute форма, конус точка длето работ, како и високо отпорни на абење WU25 PD слој.

Основните својства

Додатоци на производот