.

.

Kenwood KMM-BT728HD Bluetooth Дигитален Медиа Приемникот Поддржува Амазон Алекса

Kenwood KMM-BT728HD Bluetooth Дигитален Медиа Приемникот Поддржува Амазон Алекса

DEN 1267.20

Количина на стоки
Това е достапна

Димензии (Ш x В x Д) : 7-3/16 инчи x 2-1/8 инчи x 4-3/16 инчи.Тежина : 1.5 кг.Оперативен Напон : 12 V DC Автомобил Батеријата.Максимална Тековната Потрошувачка : 10 A.Говорникот Отпорност : 4-8 Ohms.Kenwood KMM-BT728 HD Дигитални Медиуми Примачите Изградена-во Алекса ви дава контрола на гласот љубовта над домаќинот на функции.Вграден-во HD Радио тјунер обезбедува подобар квалитет на звукот од вашиот учествува на локалните радио станици отколку што некогаш сум го имал.Повика, исто така, ќе биде полесно благодарение на вграден Bluetooth, и две-спарување на телефонот е совршен, ако споделување на вашето возило со друг возач.Плус, можете да ги контролирате Spotify и Пандора, на вашиот телефон од вашиот нов стерео.Карактеристики - 255 Сегмент 1.5 Линија на Текст за Екранот Алекса Подготвени Изградена-во HD Радио Тјунер Двојна USB Променлива Боја на Осветлување 13 Band EQ + DTA Краток Шасија 3 Preouts 4.0 V USB - USB : USB 1.1 / 2.0 High Speed File System : FAT12 / 16 / 32 Максимална Набавка : тековни DC5 V(DC лого) 1.5 Фреквенција Одговор : 20 Hz да 20k Hz(±1d B) S/N Сооднос (дп) : 98d B(1k Hz) Динамички Опсег : 93d B Каналот Поделба : 90d B MP3 Декодирање : Во согласност со MPEG-1/2 Audio Layer-3 AAC Декодирање : AAC-LC ".aac", ".m4a" датотеки WAV Декодирање : Линеарно-PCM FLAC Декодирање : FLAC датотека (До 96k Hz/24bit) ПОМОШЕН Текст - Фреквенција Одговор : 20 Hz да 20k Hz ±3d B Текст Максимален Напон : 1000m V Текст Отпорност : 30kΩ.

Основните својства

Додатоци на производот