.

.

Мали Преносни Воздушниот Компресор Гуми Inflator со Притисок Мерач Автомобил Гума Пумпа 12V DC Гуми Компресор Електрични Воздушна Пумпа за Автомобил Гуми Велосипед со М?

Мали Преносни Воздушниот Компресор Гуми Inflator со Притисок Мерач Автомобил Гума Пумпа 12V DC Гуми Компресор Електрични Воздушна

DEN 863.76

Количина на стоки
Това е достапна

Не се применуваат запаливи и експлозивни течни или гасовити environment3. Оваа productis не е погоден за голем патнички trucks12. Не виткајте theair цевка кога inflating и да се обезбеди дека вентил на надуени објект е notblocked8. Неточни usemay предизвика оштетување на product13. Не се сврти offthe автомобил моторот кога inflating да се избегне автомобил батеријата од consumingelectricity6.Надува 195/65 R15 автомобил гуми од 0 до 35psi во 6 минути.Притиснете го копчето за да го вклучите или исклучите, а потоа се користи аналогни гуми притисок мерач да се надува. Избегнувајте употреба bychildren, не му се очите, устата и носот на луѓето или animals10. [Важат за] : Погоден за спортска опрема како автомобили, мотори, велосипеди, топки, гумени чамци и други гумени опрема. Не користите theequipment под без надзор, исклучете го моќ и повлечете надолу plug whennot во use5. Ве молиме имајте itin на суво место, ако тоа не е користена долго time9.Прекумерна инфлацијата може да предизвикаат некоја експлозија и да предизвика лични injuryor оштетување на имот. [Брз инфлацијата] : Нашата мала воздушниот компресор усвојува уникатен и единствен turbocharged движење, што е повеќе од моќен, помалку бучава, и постабилна. Ве молиме followthe притисок наведени од страна на производителот на надувување производ toinflate. Не се применуваат ина влажни environment2. Кога theproduct прави абнормални звук или температурата е премногу висока, ве молиме да се претвори offthe прекинувач веднаш и нека се излади природно за најмалку 20minutes пред да продолжите да ја користите it11.3 m), што е доволно за удобно да се постигне секоја гума.Safe usespecification : 1. Ве молиме inflateaccording на стандарден притисок на надуени object7.

Основните својства

Додатоци на производот