.

.

LWHN AG13 Алкална Батерија 1.5 V Копчето Монета Мобилен Батерии(50pcs)

LWHN AG13 Алкална Батерија 1.5 V Копчето Монета Мобилен Батерии(50pcs)

DEN 82.80

Количина на стоки
Това е достапна

50 Пакет LR44 AG13 Батеријата 1.5 V Копчето Монета Мобилен Батерии.Висок Квалитет : Тестирано под Строга Контрола на Квалитетот Стандарди.CE и ROHS Уверение.Одделение А клетки LR44 Обезбеди Подолго траење на Батеријата и Долготрајни Моќ.Еквивалентно на LR44,CR44,SR44,357,SR44 W,AG13,G13,A76,A-76,PX76,675,1166 a,LR44 H,V13 GA,GP76 A,L1154,RW82 B,EPX76,SR44 SW,303,SR44,S303,S357,SP303,SR44 SW.High-квалитетот долг живот алкална копче-cell батерии.Се користи во Многу Мал Електроника, Види, Калкулатори, Играчки, Види,Ласерски Совети, Деца Книги, Медицински Помагала и така натаму.Овие алкална AG13 батерии ќе обезбеди долго моќ живот и одлично континуирано напојување на вашите уреди.Алкални батерии обезбеди економски алтернатива на сребро оксид батерии, обезбедувајќи висок капацитет и долг употреба.Најчесто се користи во многу мал електроника, часовници, калкулатори, и играчки.

Основните својства

Додатоци на производот