.

.

Полињата за Префрлање Случувања Корп, 2220-1091-10K, Магнетни полиња за Сензор + Actuator Комплет, Пластика, SPST - Форма, 10W 170V 0.5 A, Количина: 25 Колекции

Полињата за Префрлање Случувања Корп, 2220-1091-10K, Магнетни полиња за Сензор + Actuator Комплет, Пластика, SPST - Форма, 10W 170V

DEN 4894.32

Количина на стоки
Това е достапна

Celanex Пластични Случај - Cylinrical Мазна.Води : 6" стандард, AWG 24, PVC изолација, 105° целзиусови степени, УЛ 1007/1569, АДС тип TR-64. Води Боја : Црна.Призната за НАС (UL) и Канада (c UL) услови под Компонентата за Препознавање на Програмата на Застрахователи Laboratories Inc. УЛ Датотека # : E102207. Секој Комплет Содржи : 1 Вклучете/Сензор и 1 Actuator.Магнетни вклучите/сензор собранието од Полињата за Префрлање Случувања Корп Основана во 1967 година, 100% жена сопственост (WBE уверение), НАС-базирани RSD беше една од првите индустрија пионери во дизајн, развој и производство на стандардизирани спакувани магнетни полиња за префрлање уреди со покажувач на технологии, обичај магнетни полиња за сензори, прекинувачи, и сензор за близина собранија.Почетна производни линии беа првенствено поддршка на воздушната, автомобилската, индустриски и медицински Оем.Магнетни полиња за префрла од Полињата за Префрлање Случувања Корп се познати по нивните брзо дејство, висока сигурност и перформанси.На прекинувачи се ослободени од механички носат и се hermetically запечатени, обезбедување години на сигурен сервис во рамките на тешки опкружувања.Повеќето собранија се, исто така, УЛ признати и Ro HS/ПОСТИГНЕ согласност.Со компанијата во институционалниот развој и производство способности, или магнетни полиња за сензори и се префрлува од речиси било која количина може да бидат сместени, со производство на олово време и како краток, како десет работни дена.

Основните својства

Додатоци на производот