.

.

Eaton Weatherhead 4305X24 Челик 12L14 За Печат Фитинг, Унија, 1-1/2 Цевка OD

Eaton Weatherhead 4305X24 Челик 12L14 За Печат Фитинг, Унија, 1-1/2 Цевка OD

DEN 1585.92

Количина на стоки
Това е достапна

Се приклучува на две 1-1/2" За Печат женски приклучоци.Јаглероден челик за трајност и отпорност на руптура под висок притисок.За користење со висок притисок на хидраулични и пневматски апликации.Црево фитинзи се поврзете, контрола, промена на насоката на, и да го прекине протокот во цевки и црева системи.Тие се изработени од месинг, нерѓосувачки челик, поцинкуван челик и други материјали кои се спротивстави на корозија, притисок, и носат.Црево фитинзи, имаат различни видови на приклучоци, вклучувајќи навој, бодликава, притисни-за-поврзете го, исушете го исклучите, и другите, вклучувајќи ги и оние врз основа на меѓународно прифатените карактеристики.Црево фитинзи се користат во системи како компресори за воздух, автоматско производство операции, авиони контроли, и гуми за инсталација во индустрии вклучувајќи ги земјоделството, рударството, патишта, firefighting, и воздухопловството.Eaton произведува електрични, хидраулични, и механичка енергија опрема.Компанијата, основана во 1911 година, е со седиште во Даблин, Ирска.

Основните својства

Додатоци на производот