.

.

Дијамант Абразивни Паста, 5pc/Set Дијамант Мелење Полирање Паста Lapping Соединение Ронки W0.5-W40 320~10000 (W1.5 6000 Окуларот Полиран)

Дијамант Абразивни Паста, 5pc/Set Дијамант Мелење Полирање Паста Lapping Соединение Ронки W0.5-W40 320~10000 (W1.5 6000 Окуларот

DEN 241.92

Количина на стоки
Това е достапна

【Апликација】 : Погоден за висока прецизност полирање на жад, часовник, полесни, накит, метални, накит, итн. 【Висок квалитет】 : W0.5 е најдобро.W40 може да се користи за брусење, фино брусење, полирање, и фино полирање од крупни на најдобрите coarsest, и, конечно може да се добие ефект на огледало. 【Карактеристики】 : Ефикасен и удобен.На полирање паста има добра масло solubility и е особено погодна за брусење и полирање.Тоа е вашиот идеален избор. 【Употреба】 : Според различни грубост на површината на работното парче, користат различни полирање паста честички, големина : 95*15mm/3.7*0.6 во. 【Ви благодариме】 : ви Благодариме за посетата на нашата продавница, ние ќе ви обезбеди најдобар квалитет на услуга, и да се надеваме дека нашите производи може да ги задоволи вашите потреби.Ние ќе се обезбеди најдобра услуга по продажбата.Спецификација : Материјал : Масло растворливи абразивни Ронки(Опционално) : W40#320, W28#400 ,W20#600, W14#800, W10#1000, W7#1500 , W5#2000, W3.5#3000, W2.5#4000 ,W1.5# 6000,W1.0# 8000,W0.5#10000 W40#320 : крупни брусење и полирање W28#400 : Обични полирање W20#600 : Обични полирање W14#800 : Обични полирање W10#1000 : Обични полирање W7#1500 : Фино полирање W5#2000 : Фино полирање на W3.5#3000 : Фино полирање W2.5#4000 : Фино полирање W1.5# 6000 : огледало полирање W1.0# 8000 : огледало полирање W0.5#10000 : огледало полирање Големина : 95*15mm/3.7*0.6 во Тежина : Околу.62g~64g/2.2 оз~2.3 оз Пакет листата : 5 x Дијамант Абразивни Паста .

Основните својства

Додатоци на производот