.

.

SMARTSTANDARD 8ft Лизгачки Двојна Штала Вратата Хардвер Комплет-Мирно и Тивко-Тешки Индустриски Дизајн-Вклучува Чекор-по-Чекор Инсталација Настава Одговара 24 Широк Врата?

SMARTSTANDARD 8ft Лизгачки Двојна Штала Вратата Хардвер Комплет-Мирно и Тивко-Тешки Индустриски Дизајн-Вклучува Чекор-по-Чекор Инсталација

DEN 2032.80

Количина на стоки
Това е достапна

Избор за Вашиот Дом : овој модерен шмек на класичната штала врата не само што заштедува простор, тоа, исто така, им овозможува на способноста да се отворат повеќе соби без навреденост од занишан вратата.Вратата Тежина Капацитет : 150lb-220lb, Одговара на врата завртување на Ширина : 24", која Одговара на вратата панел дебелина : 1 3/8" и 1 3/4".Оваа дополнителна проред е постигнато со bolting насловот одбор на studs, а потоа со железница на ова заглавје одбор. П : Колку простор ми е потребно над вратата?.П : Како да дебели на врата ќе го овој комплет работа со?. 2 * Вратата Затки : Две вратата тапа слајд долж железничкиот и стегне надолу во било која точка да се запре вашата врата точно каде сакате, и тие се cushioned од гума капи за тивко се затвори.Ако постои вратата на вратите.Ако вашиот одговор е 0 или поголема, тогаш ти си во ред.И "врата длабочина плус "трим длабочина е поголем од 2.Заштедите време и пари наоѓајќи Столар или декорација тим.П : Кога не ви треба headboard?.A : Постојат решенија за било дебелина на вратата!Завртки вклучени за прикачување на закачалки до вратата поддршка дебелина спектар на 1 3/8" 1 3/4", но ова може да биде лесно да се отвори од countersinking на гром главата во задната страна на вратата, или со подигање 4 подолго завртки од хардвер вашата локална продавница. 2 * Анти-џемпери - оние малку круг дискови - оди на врвот на врата и нема да овозможи вратата да биде укината исклучување железнички освен ако тие се сврте.Ако studs воопшто не се редат со пред-drilled дупки во железница.Зошто да Изберете Нас : Со 1/3 од пазарната цена, ќе може да се добие ист квалитет на производите тука!премиум квалитет хардвер комплет се обезбеди, заедно со целосно клуч на рака искуство.

Основните својства

Додатоци на производот