.

.

PFERD 34442 W237, Чакал 30 - Медиум, Алуминиум Оксид Vitrified Монтирани Точка Со 1/4 месо тело

PFERD 34442 W237, Чакал 30 - Медиум, Алуминиум Оксид Vitrified Монтирани Точка Со 1/4 месо тело

DEN 193.20

Количина на стоки
Това е достапна

Алуминиум Оксид Жито. 1/4 инчи месо тело.U.S.стандардна форма W237. Vitrified Бонд, Цврстина Одделение O. PFERD Одделение O монтирани поени се состојат од розова Алуминиум Оксид жито во vitrified бонд.Карактеристики добар работ држи и долг животен век, што станува доминантна во апликации како deburring на челични одливки, chamfering, и се обликуваат и работ рафинирање на forgings.Идеално одговара за тешки-должност раб-мелење на челици.PFERD Одделение O поени се истакна за димензионална стабилност и долг работен век, и може да се користи економски со пониски ВРТЕЖИ во минута tools.

Основните својства

Додатоци на производот