.

.

Триаголен Tripod Retort База - 4x4 База - Тешки Леано Железо, Црно - Eisco Лаборатории

Триаголен Tripod Retort База - 4x4 База - Тешки Леано Железо, Црно - Eisco Лаборатории

DEN 1353.60

Количина на стоки
Това е достапна

Триаголен Tripod Retort База, 4" x 4"Лабораторија стои се користи во секоја област на науката - особено хемија, за одржување и манипулирање експериментална апарат.Најдобро се користи со Eisco Лаборатории род серија : CH0657, CH0658, CH0659.СТАБИЛНОСТ | 4" долг од 4" широк 3-точка база тежи 2lbs, обезбедување на врвен стабилност за експерименти & поставување.Оваа retort застане е направен од хемиски отпорни на леано железо и карактеристики на прислушувани дупка, погоден за прачки со 10мм x 1. ОДЛИЧНО ЗА УЧИЛНИЦА & ДОМА ЛАБОРАТОРИИ | На трајни и здрав изградба на овој сет го прави одличен избор за наука училници, апарати за лаборатории & основните професионални лабораторија поставување.Eisco Лаборатории со гордост го произведува свои производи со користење на state-of-the-art опрема, и по највисоките стандарди за контрола на квалитетот.Тие се произведени само со највисока оценка, суровини и репроматеријали, како и според меѓународните стандарди за квалитет за да се осигура дека тие можат да го издржат употреба дури и во најтешките лабораторија средини.5 mm навој род (се продава одделно).ВИСОК КВАЛИТЕТ | Триаголен Tripod Retort База изработени од хемиски отпорни на леано железо со црна фолија.Секој производ е внимателно дизајниран од страна на тим на лабораторија професионалци и искусни инженери со квалитет и трајност на ум.5 mm метрички навој.ПРИСЛУШУВАНИ ДУПКА ЗА ПРАЧКА | База карактеристики на прислушувани дупка за 10мм x 1.Стојат мерки 4" долго, 4" широк околу 2" во височина.

Основните својства

Додатоци на производот